12 ספרי עיון מצוינים לאיסוף תכשיטי תלבושות וינטאג 'בבריטניה

יש לך צימאון לידע ורוצה לדעת יותר על תכשיטי התלבושות הווינטגיים שבאוסף שלך. אבל איזה ספר לקנות אם אתה גר בבריטניה?

ישנם מאות ספרי עיון לבחירה ורובם נכתבו בארה"ב על ידי מחברים שיש להם אוסף המבוסס על ארה"ב. עד כמה זה ספציפי לנו בבריטניה?

אז הנה מדריך קצר של 12 ספרים כדי לתת מבט טוב על הידע מוויקטוריאנית ועד שנות השמונים ואילך. למעשה יש כאן יותר מ -12 ספרים, כי כמה מחברים כתבו יותר מספר אחד שימושי.

מדריך זה צריך לכסות פריטים כלליים ללא סימן וכמה תכשיטים חתומים. עם זאת, אין ספרים ספציפיים שנכתבו עבור רוב תכשיטי התלבושות החתומים המיוצרים על ידי חברות בבריטניה או שיוצרו לשוק בבריטניה מלבד וילסון ובאטלר.

1. תכשיטי תלבושות: מדריך אספנים מאת קרוליין בהר (מילר) (ISBN 1-84000-373-1)

מקום טוב להתחיל עם נוף כללי וקו זמן של ויקטוריאני, ארט דקו, אמנות ומלאכה, שנות החמישים, צ'כים, אוסטרים וכמה מעצבים. קל לקרוא ויש לו צילומים טובים. גודל תיק יד ואידיאלי לקריאה ברכבת

2. תכשיטי תלבושות וינטאג ': תשוקה לזיופים נהדרים מאת קרול טננבאום (ISBN 1-85149-511-8)

חובה לקנות ויש לה את קו הזמן עם מידע מורחב. כולל ארט נובו, כסף בירמינגהם, מכונה, מבוא לבליט ופלסטיק ומילון מונחים. המון תמונות טובות אך אף אחד מהגבים (חובה לזיהוי אך לעתים רחוקות כלול באף ספר)

3. סודות לאיסוף תכשיטים: איך לקנות יותר בפחות! מאת ליי לשנר (ISBN 0-89689-180-1)

שוב קו זמן ומבט לאורך ההיסטוריה אך פנינה מוחלטת של ספר מכיוון שיש בו מראה על הגב והמנגנון או הממצאים החיוניים לתכשיטי היכרויות. ספר זה בוחן סגנון וחומרים עם תצלומים ספציפיים. תכשיטי נשף, פלסטיק אמנותי, רטרו, שיטות ייצור, סקנדינביות, קמאות. מידע קצר בעיקר אבל מדריך ויזואלי טוב מאוד. ספר אמריקאי עם מדריך מחיר $ (2005). עוד ספר נפלא לקרוא באוטובוס או ברכבת כמתאים לתיק שלך.

4. תכשיטים ותכשיטים קלייר פיליפס (V & A) (ISBN 978-1-85177-535-4) או תכשיטים: הספרייה לאמנויות דקורטיביות בעריכת ג'נט סברבריק (ISBN 1-902328-13-2)

לא יכולתי להחליט איזה מהספרים בבריטניה הוא האינפורמטיבי ביותר. אז צירפתי את שניהם

תכשיטים ותכשיטים מכילים חומרים, כרונולוגיה של סגנונות וייצור והפצה. תצלומי מוזיאון ויצירות. כולל פיליגרן כסוף, ברזל ברזל, פנינים, זכוכית ואמייל. תכשיטי אמונה, פלדה חתוכה, אבל ותכשיטי אהבה לא רק אלון סילון או עץ ביצה. Lalique, Ashbee, Liberty Cymric, Wilson, Gaskins וקו זמן טרום ויקטוריאני עד שנות ה -2000.

תכשיטים הם חגיגה ויזואלית של טכניקות יצירת התכשיטים הגדולות בעולם. מהעולם העתיק עד 1989. מלא מידע ותצלומים עם הפניות ספציפיות יותר לתכשיטים בבריטניה.

5. תכשיטים פופולריים של שנות ה -60, ה -70 וה -80 מאת רוזאן אטינגר (ISBN 0-7643-2470-5)

שלושה עשורים של תכשיטים המציגים אופנה ומגמות פוליטיות שהשפיעו על העיצובים. ספר אמריקאי עם מדריך מחיר $ (2006) רוב תכשיטי הווינטג 'שנמצאו הם מתקופה זו ולכן הופך את הספר לא יסולא בפז לקריאה. מאויר היטב עם קטעים הניתנים לזיהוי כאן בבריטניה. כולל תכשיטי Mod, השפעה מזרחית, פופ ארט, חידוש, יצירות תחייה, חרוזי אהבה, Art Metal, ירקן, פלסטיק, עץ וסלול. המחבר הפיק ספרי עיון אחרים על עשורים אחרים שכדאי להשקיע בהם.

6. איסוף תכשיטי פלסטיק אמנותיים מאת ליי לשנר (ISBN 0-87349-954-9)

בקליט נדיר למצוא תכשיטים בכמויות ובמגוון כמו בארצות הברית. כדאי לזהות ולראות את מגוון העיצובים בהם נעשה שימוש בפלסטיק או עם חומרים אחרים. Celluloid, Lucite, thermoset, thermoplastic, למינציה, מגולף הפוך נמצאים בדרך כלל יותר כאן בבריטניה ופשוט יותר מבט. ספר זה אכן גורם לך להסתכל על אביזרי פלסטיק באור חדש לגמרי. אינו מכיל מספיק מידע על גללית, סוג הפלסטיק המוקדם הנפוץ יותר בבריטניה. לשם כך קרא ספרים על יעקב בנגל.

7. איסוף תכשיטי תלבושות 303: הצד השני חקר תכשיטי תחפושות מאחור על ידי ג'וליה סי קרול. (ISBN 978-1-57432-626-0)

זהו הספר שמגיע ליסודות חייב להיות בעל ידע בתכשיטי תלבושות וינטאג '. המרכיבים השונים, כולל האבנים והקבוקונים שיכולים להיות לא יסולא בפז בדוגמאות ורמזים לחומרה שאפשר לפספס. קמאו, אבני חן, תכשיטים חתומים ותצלומים של החתימות, זכוכית אמנותית, גב סיכות ועוד ועוד. אני מסתכל על הספר הזה ותמיד מוצא משהו שלא שמתי לב אליו קודם. אחד הספרים היקרים ביותר מבחינת הידע. יש גם קטע של מעצבים, כולל ג'ונט תכשיטים (JJ) שלא תמיד נמצאים בספרים אחרים. ספר אמריקאי עם מדריכי מחיר $ (2010)

ג'וליה קרול הפיקה ספרים אחרים, כולל תכשיטי תלבושות 101 ו -202 ברצינות זו. שני הספרים שווים בהחלט גם לעיון.

8. כדורים, לחצנים וחרוזים: מורשת בוהמיה מאת סיבל ג'רגסטורף (ISBN 0-88740-467-7)

זוהי פנינה נוספת של ספר; מכיוון שהיו לנו שפע של תכשיטי וינטאג 'המיובאים לארץ זו מבוהמיה עד מלחמת העולם השנייה ולאחר מכן בכמויות קטנות יותר לאחר מכן. עדיין ניתן למצוא ולאסוף אך המחירים עולים. חלקים על כפתורים, פיליגרן, חרוזי זכוכית, קמפי פלסטיק וזכוכית, שנות השלושים, אמייל ועוד יותר חשוב ההיסטוריה. לאחר שקראתי את הספר הזה הוא עזר לי לתארך ולזהות קומות, סיכות פיליגרן ותכשיטי ריינסטון בצבעים עזים של שנות העשרים והשלושים. קליפס שמלות בעבודת יד ובמכונה ובגימורים השונים בהם נעשה שימוש.

סיביל ג'רגסטורף הפיקה ספרים אחרים על חרוזים וזכוכית שהם לא יסולא בפז.

9. קמאו: מדריך כיס מאת מוניקה לין קלמנס ופטרישיה רוסר קלמנס (ISBN 0-7643-1728-8)

למרות שיש הרבה ספרים על קמאות, מדריך החבילות הקטן הזה מלא בקמאו בחומרים שאינם קליפה. מעטפת היא סוג תכשיטי הקאמו שנאסף ביותר, אך מבחינתי לא היה לה ערעור. רציתי לדעת יותר על קומות הזכוכית, הפלסטיק, המתכת ואבן החן שמצאתי. כיצד לזהות את החומרים בהם נעשה שימוש ומתי הם יוצרו. בספר זה יש שפע של תצלומים המכסים כמות עצומה של קמואים בחומרים אלה ויותר מכך מוכרים לשוק בבריטניה. ספר אמריקאי עם מדריך מחיר $ (2003) למידע מעמיק יותר על תכשיטי קמאו, אז השג כל מהדורות של Cameos: Old and New מאת אנה מילר.

10. תכשיטים ויקטוריאניים מאת מרגרט פרחים (אין ISBN)

לא ספר על תכשיטי וינטאג 'אלא עתיקים, שאזלו כעת אך עדיין זמינים במספר מהדורות. פורסם לראשונה בשנת 1951 אך שווה קריאה. תובנה על ההשפעות הוויקטוריאניות ונראית בקטעי תחייה. תפקידה של ברמינגהאם בתכשיטים המיוצרים בהמונים. ספר זה מופיע לעתים קרובות בספרים מאוחרים יותר כמשפיע. מכיל את התקופה הוויקטוריאנית ב -3 חלקים ולכל קטע יש את המוטיבים הנפוצים ביותר של אותה תקופה. הצחיק אותי לפעמים על הגישה הסנובית העצומה של המחבר, אבל שווה קריאה. מעט צילומים ובעיקר בשחור לבן שאינם ברורים כל כך.

11. תכשיטים סקוטיים: תשוקה ויקטוריאנית מאת דיאנה סקריסבריק

תכשיטים סקוטיים נמצאים בשפע בבריטניה. מאמצע המאה התשע -עשרה עם העלייה בפופולריות, היו מפעלים בסקוטלנד ובאנגליה המגרשים עיצובים וחתיכות באלפים. זה נמשך עד סוף המאה העשרים בעיקר בברמינגהאם. הספר הזה הוא מבוא טוב. לא לעומק כפי שניתן היה ואל תצפה למידע על תכשיטי מזכרות סקוטיות וינטאגיים מ- Miracle, The Ward Brothers, Exquisite או הוליווד. דפי תצלומים של סיכות וצמידים של אגת וכסף. אבל מסובך על ידי מדריך הצילום בסוף הספר. ספר התחלה טוב לזיהוי מוטיבים סקוטיים.

12. תכשיטי וורמן: תכשיטי פיין ותלבושות מהדורה 4 מהדורת Kathy Flood (ISBN 1-4402-0801-8)

זוהי המהדורה הרביעית של מדריך זיהוי התכשיטים והמחירים של וורמן. אז 3 ספרים אחרים להשיג ולקרוא. במהדורה זו שתי מאות שנים מכוסות פנינים, דמויות, קמאות, ארט נובו, ארט דקו ופלסטיק. ההבדל בין תכשיטים גרוזינים, ויקטוריאניים ואדוארדיאנים. שוב דף אחר עמוד של תצלומי תכשיטים. שילוב טוב של תכשיטים עתיקים, וינטאג 'ומודרניים טריים. שילוב של כובע עיצובים חובק עולם שמצאתי מתאים לבריטניה. ספר אמריקאי עם מדריך מחיר $ (2010)

זוהי רק התייחסות קצרה לספרים כלליים לתכשיטי וינטאג 'אשר ישתנו ככל שיגיעו ספרים נוספים לשוק או שאגלה מתוך ספרים מודפסים. אז יש ספרים ספציפיים יותר על בנגל, אבון, שרה קובנטרי, תכשיטי תחייה מצרית, האסקל, D & E, וילסון אנד באטלר ועוד הרבה לקרוא.

אפילו עם כמות המידע הזו אני עדיין מרגיש שרק רפרפתי על פני השטח. כפי שנאמר בעבר, חסר מידע על תכשיטים מ- Ciro Pearls, Sphinx, Exquisite, Miracle, Hollywood, Thomas Le Mott וחברות רבות אחרות שייצרו תכשיטים במדינה הזו במאה העשרים, שהיום היא מאוד אספנות ברחבי העולם.

מאמר זה מוגן בזכויות יוצרים ואין להשתמש בו בשום חלק ללא רשותנו.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *