סגנון אופנה – הכל על עיצובים מהנדי

אם אי פעם תגיע לחתונה הודית, אולי תבחין בקעקועים היפים המעטרים את ידי הכלה. המוטיבים המורכבים ולעתים קרובות פרחוניים הם חלק מהתרבות ההודית המסמלים שמחה, מזל טוב, בריאות ואווירות חיוביות וידועים בשם "מהנדי" או "חינה" במדינות המערב. משחת החינה בשימוש מגיעה משיחי הוסוניה טבעיים. הזרדים והעלים נטחנים ליצירת אבקה דקה אשר מערבבים אותם במים ליצירת העיסה. כיום, עיצובים המהנדי כבר אינם נעשים באופן בלעדי לחתונות או פסטיבלים כפי שניתן לעשות זאת גם ללא אירוע.

סוגי עיצוב מהנדי

המוטיבים והעיצובים של המהנדי שונים בהתאם לרקע התרבותי של האדם. הצורה העתיקה ביותר של מהנדי היא עיצוב המוגליי המובחן בין סוגים אחרים שכן כל דפוס תלתל ונקודה בודדים מודגשים באומץ. כל עיצוב מוקפד ומעוצב בצורה מסודרת ומציג את התבנית בצורה ייחודית.

עיצוב הודי למשל יכול להיות מזוהה בקלות על ידי דפוסי הפרחים המורכבים שלו, תלתלים, עקומות עם דמות של טווס או נקודה גדולה במרכז כף היד. קצות האצבעות של האדם מכוסות בדרך כלל גם בעיצובים של חינה. עיצובים פופולריים כוללים גם גפנים מסתלסלות, צורות דמעה ודפוסי פייזלי.

סוג אחר של מהנדי הוא העיצובים הערביים המובחנים באמצעות שימוש בערבסקות פרחוניות בדוגמאות גיאומטריות. העיצובים פשוטים יותר מטבעם המתארים לעתים קרובות טבע כגון עלים ופרחים ומכיוון שהעיצובים אינם מתמלאים, בדרך כלל הוא מועדף מכיוון שהם מתייבשים מהר יותר מסוגי עיצוב אחרים.

העיצובים המרוקאים דומים לתבנית הערבית אך יותר גיאומטרים מטבעם. הסגנון המרוקאי שונה גם בכך שלעיתים קרובות לעיצובים יש משמעויות סמליות והם משמשים להגנה מפני הרוע. אחרון חביב הוא העיצוב הפקיסטני. סוג זה הוא שילוב של עיצוב הודי וערבי ולעיתים קרובות נלבשות על ידי כלות וילדים במהלך פסטיבלים מיוחדים.

בחירת העיצובים שלך

ככל שקעקועי חינה הופכים פופולריים יותר, אנשים רבים מתעניינים כעת בעיצובים מהנדי. עם זאת, בניגוד לעיצובים המערביים, עיצובי מהנדי שונים ובהתאם לאזור הנוחות של האדם, עיצובים יכולים לכסות רק את הידיים או אפילו את כל אזור הזרוע. עיצובים מסוימים משמשים גם לכיסוי הרגליים, הקרסוליים וחלקי גוף אחרים. לעיצובים עשויה להיות גם משמעות סמלית בעוד שאחרים נועדו למטרות דקורטיביות בלבד. ניתן להוסיף גם סמלים מודרניים, קישוטים כגון אבני חן ופנינים כדי להפוך את העיצוב למורכב יותר.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *