מאיפה מגיעים צלמיות קריסטל חתוכות?

צלמיות קריסטל חתוכות

צלמיות קריסטל וזכוכית יוצרו לאורך הדורות. יצרנים מפורסמים של צלמיות קריסטל הם למשל Lalique, Baccarat, Daum ו- Cristallerie d'Argues. אלה פסלים יפים העשויים זכוכית או קריסטל והם מייצגים אנשים, בעלי חיים, פרחים וכו '.

אבל אלה לא סוג צלמיות הגביש שאנו מדברים עליהן כאן. צלמיות קריסטל חתוכות עשויות אבני גביש עופרות בעלות חיתוך מלא. מכיוון שהשימוש בתכולת עופרת גבוהה בגביש, האור משתקף, למעשה מופק, וכתוצאה מכך פלטת צבעים יפה.

בעצם צלמיות אלה מורכבות מתליוני מנורת קריסטל חתוכים ומחרוזי קריסטל חתוכים, המודבקים זה לזה באופן שהם מייצגים למשל חיה או פרח. אבל זה היה בעצם. צלמיות הגביש המודרניות החתוכות עשויות מרכיבי קריסטל חתוכים שתוכננו במיוחד.

היסטוריה של חיתוך זכוכית

בוהמיה הייתה האזור בו התרכז רוב חיתוך הזכוכית והגביש במאה ה -19. הם ייצרו את רוב תליוני הקריסטל לנברשות וגם את חרוזי הקריסטל והתליונים הגרועים לתכשיטים ולתעשיית האופנה.

חיתוך וליטוש זכוכית ואבני קריסטל הייתה עבודה מייגעת והייתה זקוקה לכישורים רבים באותם ימים.

בנו של אחד מחותכי הזכוכית הבוהמיים הטובים ביותר באמצע המאה ה -19, היה צעיר בשם דניאל סברובסקי.

לאחר ביקור בתערוכה בווינה בשנת 1883, הוא הפך לאובססיבי לגבי אפשרויות החשמל. הוא רצה להשתמש בחשמל כדי להניע את תהליך חיתוך הזכוכית המייגע. הוא הצליח לאחר תשע שנים של ניסויים! ויכול לרשום פטנט על מכונת החיתוך הזכוכית והגביש הראשונה למחצה אוטומטית, מונעת חשמלית.

זו הייתה המצאה כה מהפכנית ששינתה את תעשיית חיתוך הזכוכית לנצח. המכונה שלו יכולה לחתוך זכוכית וקריסטל עם הרבה יותר דיוק ובמהירות גבוהה בהרבה משיטת החיתוך הידנית.

השלמות של חיתוך קריסטל

לאחר המצאת טכנולוגיית החיתוך המונעת בחשמל, דניאל סברובסקי לא הפסיק להמציא. הוא פתח מפעל שבו הוא שיפר כל הזמן את החיתוך אך שם הוא גם שולט ביצירת קריסטל ללא תכולת עופרת גבוהה.

אבני התכשיטים שלו הפכו אותו לספק מספר אחת של תעשיית האופנה בפריז. כל הקוטוריסטים המפורסמים השתמשו באבני הקריסטל החתוכות שלו וסברובסקי הפך למותג מבוסס.

חברת סברובסקי מעולם לא הפסיקה לפתח דרכים חדשות כיצד לייצר קריסטל טוב יותר ודרכים חדשות כיצד לחתוך קריסטל טוב יותר. מיותר לציין שהם כיום עדיין חברת חיתוך הבדולח מספר 1 בעולם.

פסלון הקריסטל החתוך הראשון

לא מזמן, למעשה בשנת 1976, נוצרה פסלון הגביש המסחרי הראשון, ושוב, אותו יצר חברת סברובסקי.

בשנת 1976 התקיימה אולימפיאדת החורף באינסברוק שבאוסטריה, לא הרחק ממפעלי סברובסקי (וואטנס, אוסטריה). מעצב סברובסקי מקס שרק עשה עכבר מאבני קריסטל חתוכות והוא הפך לרב מכר במהלך המשחקים, מיד לאחר שהושק לשוק.

הסיבה שלקח כל כך הרבה זמן עד שפסלונית הקריסטל החתוכה הראשונה ראתה את אור היום היא מכיוון שלא היה עד תחילת שנות השבעים שום דבק שיכול להדביק את האבנים יחד. הדבק הוא פתרון של אקרילט המתקשה לחומר אקרילי שקוף תחת קרינת UV. סוג זה של כימיה התפתח רק לאחר מלחמת העולם השנייה.

הגרסה הקטנה יותר של העכבר המקורי עדיין זמינה ונמכרת בשם 'עכבר העתק'. עכבר ההעתק כבר אינו לבד. אוסף פסלוני הסברובסקי הקריסטל החתוכים עדיין גדל והפסלים הגבישיים החתוכים היפים מתארים נושאים מעולם החי והחי, זיכרונות ילדות, נושאי חג המולד ועוד.

מותגים מפורסמים לפסלוני קריסטל חתוכים

המותג המפורסם ביותר הוא, ללא ספק, סברובסקי. יש צבא שלם של אספנים של כ- 325,000 איש החברים בחברת קריסטל סברובסקי. להיות חבר בחברת האספנים הגדולה בעולם מאפשר לקנות מהדורות מוגבלות. המהדורות המוגבלות הן דגמים מיוחדים המיוצרים בכמויות מוגבלות בלבד.

חברות רבות החלו לייצר צלמיות קריסטל חתוכות לאחר שסברובסקי התחיל באוסף שלהן. ורבים מהם הפסיקו לאחר זמן מה.

הכנת צלמיות קריסטל חתוכות היא לא רק הדבקה של כמה אבנים. החברות ששרדו במהלך ארבעת העשורים האחרונים ושהן עדיין מייצרות צלמיות קריסטל חתוכות הן החברות שמשקיעות מאמצים רבים בעיצוב ואיכות.

Preciosa מצ'כיה היא חברה כזו. יש להם אוסף נהדר של צלמיות מעוצבות להפליא והן גם משתמשות בקריסטל המשובח ביותר בשביל זה. אחרי הכל Preciosa היא חברת חיתוך הבדולח מספר 2 בעולם ויש להן שם לעקוב.

קריסטל וורלד הוא עוד מותג מוביל. חברה זו, עם צוות של מעצבים יפנים, כבר מייצרת יצירות יפות מאז שהוקמה על ידי רודי (ריויו) נקאי, בשנת 1983, בארצות הברית.

במצרים נמצאת חברת Asfour. אספור היא כמו סברובסקי ופרסיוסה גם חברת חיתוך קריסטל ענקית. אספור מייצרת גם קריסטל באיכות גבוהה והם מעצבים צלמיות קריסטל יפות.

תוכלו למצוא יצרנים אחרים של צלמיות קריסטל במדינות אחרות, אך בדרך כלל הם אינם מתמחים כמו ארבע החברות שלמעלה. בסין ולטורקיה יש לא מעט יצרנים של צלמיות קריסטל. לחלק מאותן חברות יש דגמים נחמדים, אך עבור רובן, צלמיות קריסטל אינן העסק העיקרי שלהן והן בדרך כלל מציעות מגוון מוצרי קריסטל אחרים לצד הפסלונים.

לפסלוני קריסטל חתוכים יש משיכה קסומה לאנשים רבים. בהירות החומר, שבירת האור לצבעים רבים והעיצובים הנצחיים גורמים לאנשים לרצות להקיף את עצמם בהם.

מה שהתחיל בעבר כעכבר קריסטל יחיד באוסטריה בשנת 1976, נאסף כעת על ידי מאות אלפי אנשים ברחבי העולם ומביא שמחה ליומיום לרבים. נוכל רק להודות לחברת חיתוך הגביש החדשנית, המפורסמת בעולם, על המציאה את צלמיות הגביש החתוכות המביאות את המגע המיוחד הזה לחיים של אנשים רבים.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *