למה ולמה לעשות תכשיטי וינטג '

המנטליות של "בחוץ עם הישן, עם החדש" אינה תמיד המקרה בכל הנוגע לתכשיטים. בחירת התכשיטים שלך תמיד הייתה עניין של העדפה וטעם. בין אם אתם אוהבים תכשיטים במראה מודרני ובין אם לאו, תמיד יש מקום מיוחד בלב אנשים לגבי בעלות על אחוזה או תכשיטי וינטאג '; זהו פיסת היסטוריה בלתי נשכחת וערך סנטימנטלי בהישג ידך. פריטים מדהימים אלה מסמלים את התפתחותה וצמיחתה של מלאכת יצירת התכשיטים ועיצבו את המגמות והתכשיטים הנוכחיים שיש לנו כיום.

למה לקנות תכשיטי וינטג '?

1. תמורה לכסף

כולם אוהבים לחסוך כסף. זו אחת הסיבות הפופולריות ביותר שאנשים רוכשים תכשיטי וינטאג 'או בבעלותם; זה נותן תמורה טובה לכסף שלך. זה נכון במיוחד עבור יצירות עכשוויות שעדיין נמצאות בייצור היום או יצירות שיש לנו בשפע בשוק. לתכשיטי נדל"ן יש מחיר יקר בהשוואה לרכישת תג המחיר הנעלה בקמעונאות. מכיוון שמדובר ביצירה שנמצאת בבעלותה בעבר ונלבשה או הייתה בשימוש בעבר, המחיר עבורה יורד לעתים באופן משמעותי. אם לא אכפת לך מכמה שריטות לכאן ולכאן כדי לחסוך כסף, אז תכשיטים בבעלותך מראש הם בהחלט בשבילך. בנוסף, הרבה פריטים בבעלותם למעשה עדיין במצב בתולי ומצוין. מציאת החלקים האלה באמת יכולה להיות מציאה!

2. ייחודי ומיוחד במינו

תכשיטים קיימים כבר מאות שנים. לכל עידן יש אומנות ייחודית משלו ועיצוב חתימה המתאים לטעם ולהעדפה של הרבה אנשים. בהיעדר טכנולוגיה חדישה בימים ההם, כל יצירה נעשתה בעבודת יד בטכניקות של עולם ישן ומאות שעות. אף חלק לא נראה והוא עשוי בדיוק אותו דבר. חלק מהטכניקות האלה כבר אינן בשימוש ועיצבו את הדרך שבה צורפים מייצרים תכשיטים כיום. הייחודיות והנדירות מוסיפות גם לערך של יצירות וינטאג 'בשעות נוספות.

בניגוד לרכישת פריטים חדשים ומודרניים כיום, אתה יכול להתאים את הטבעת שלך לקריטריונים הספציפיים ביותר האפשריים. ממשקל קראט, צבע, בהירות, עיצוב, יחס שולחן, גודל מילימטר של השוק וכו ', צורף בעל שם יכול לעבוד איתך ולייצר טבעת שתוכננה על ידך עד הסוף. עם פריטי אחוזה, מה שאתה רואה הוא לעתים קרובות מה שאתה מקבל. תצטרך הרבה מאוד זמן לעבור מאתר לאתר או מחנות לחנות כדי לחפש פריט שבאמת מושך אותך. זו בעצם הריגוש של קניות תכשיטי וינטאג '. יש אנשים שמייחסים למצוא ולרכוש תכשיטי נחלה כמזכרות מהחוויה במציאת היצירה הספציפית הזו.

3. איכות יוצאת דופן

תכשיטי וינטג 'מציגים איכות יוצאת דופן בשל העובדה שהם עמדו במבחן הזמן. תכשיטים הם השקעה שכמעט כולם מפתחים אליה קשר ודואגים לה ממש טוב. לכן רוב תכשיטי הווינטג 'עדיין במצב טוב ולביש מאוד. תתפלאו כמה עדכוני ומטופל היטב בכמה יצירות ישנות מאוד שיש לנו באוסף שלנו. בשל הסטנדרטים והמוניטין האיכותיים שלהם, הרבה תכשיטנים כמו רומן מלאקוב מוכרים אחוזה ותכשיטים משובחים שהם עמידים ויחזיקו לכם דורות רבים נוספים (באהבה ובדאגה הראויה כמובן).

4. היסטוריה בקצות אצבעותיך

כפי שאמרתי קודם לכן, אנשים מפתחים קשרים מסוימים לתכשיטים מכיוון שהם מסמלים מערכות יחסים מיוחדות וחוויות בלתי נשכחות בחייהם. לכל יצירה עתיקה יש מקום משלה בהיסטוריה ובעצם אתה חלק מהסיפור הזה. זה פשוט משהו שתכשיטים חדשים פשוט אין. הם הופכים לסמלים של תקופות קודמות ושל המלאכה שהיתה להם בתקופה ההיא. אלמלא השימור והערך של תכשיטים בבעלותם, העיצוב הייחודי והיצירתי של כל תקופה לא היה מוערך על ידי היום והדורות הבאים.

קניית תכשיטי וינטאג '

1. קנה אצל צורף בעל מוניטין

עם הטכנולוגיה בימינו, חיפוש אחר צורף בעל מוניטין הוא רק אפליקציה או קליק אחד משם. עזיבת תכשיטנים בקרבת מיקומך; הקפד להסתכל על הביקורות, המדיניות, חוויות הלקוח (למשל yelp, ביקורות של Google), הידע וכו '. למרבה הצער, ישנן חנויות שבכוונה או שלא בכוונה מטעות את לקוחותיהן בקניית פריטים עתיקים לא אותנטיים. לכן חשוב מאוד לבצע את בדיקת הנאותות כלפי המוכר בעת רכישת תכשיטים באופן כללי. אל תפחד לשאול שאלות. וודא שהם עונים על שאלותיך ביושר ושקיפות. אם אתה קונה תכשיטי וינטאג 'באינטרנט, ודא שלמוכר יש מספר תמונות של היצירה ותיאור כתוב היטב של היצירה. אם לא, בקש תמונות או מידע נוסף. סביר להניח כי תכשיטנים ישלחו תמונות נוספות המציגות את מצב הפריט ויהיו שקופות מול לקוחותיהם. אמון הוא אחד היסודות של קניית תכשיטים.

2. הערך את מצב הפריט

רוב התכשיטים אינם משחזרים או מבריקים תכשיטי וינטאג 'כדי לשמר את האותנטיות והתחושה העתיקה של היצירות. בהיותו יצירה שנמצאת בבעלות יד שנלבשה במשך שנים, היא צריכה להראות סימני שחיקה (למשל שריטות, שקעים וכו '). סימני שחיקה קטנים הם אידיאליים; אך הקפד לבדוק כי אין סדקים במתכת או שבבים על האבנים. אם הוא נראה חדש, שאל אם הוא שוחזר. אם אתה קונה באינטרנט, הקפד לראות מספר תצוגות של היצירה ולחקור אודות מדיניות ההחזרה של הצורף.

יוצרי תכשיטים בעבר חותמים לעתים קרובות את היצירה שלהם ומשאירים סימנים של ראשי התיבות שלהם או סמל קטן. הקפד לבדוק זאת מכיוון שזה סימן טוב לאותנטיות. הדבר נכון במיוחד לגבי פריטים ממותגים בבעלותם, כגון קרטייה, טיפאני ושות ', צ'ופרד וכו'. חברות התכשיטים ממותגים אלה תמיד מסמנים וחותמים את פריטם. אם אתה קונה תכשיטים בבעלות קדומה, שאל אם יש להם את הקופסה והניירות המקוריים. אם יש להם תעודות אותנטיות, ודא שהמספר בתעודות תואם את המספר המוטבע על היצירה.

3. מחקר ובדיקת מחירים

מראה יכול להטעות. לכן אפילו מחקר קטן עובר דרך ארוכה. מחקר על מחירי היהלומים, אילו סגנונות מושכים אותך, כמה זה עולה בדרך כלל וכו '. לא רק שאתה תהיה בטוח יותר בקניית תכשיטי וינטאג', גם אתה יקח פחות זמן ויהיה לך הרבה יותר קל לקנות בחנות לאחסן. ככל שיש לך יותר מידע, כך סביר יותר שתקבל יצירה אותנטית ותנהל משא ומתן במחיר סביר.

מכיוון שאחוזה או תכשיטי וינטאג 'הם ייחודיים במינם, היזהר כאשר הם מוכרים פריטים עתיקים בכמויות גדולות. אם מוכר מפרסם שיש לו יותר מאחד מאותו פריט בדיוק, דריכה זהירה. יתכן שהם עשו יצירות במראה עתיק ואינן עתיקות אותנטיות. היו מודעים במיוחד לשימוש במילים שלהם; דוגמה לכך היא "סגנון עתיק" או "מראה עתיק". אלה בדרך כלל מסמלים תכשיטים שזה עתה נוצרו ובעלי עיצובים וינטאג '.

כמו כן, לתכשיטי וינטאג 'יש היסטוריה וערך רבים בהם הם נמכרים בזול. אם אתה רואה יצירה עתיקה שנמכרת במחיר מטלטל (למשל טבעת יהלום עתיקה של 1 קראט במחיר של $ 20-$ 100), תחשוב פעמיים. כפי שאמרתי קודם, ללא הטכנולוגיה שיש לנו כעת, בדרך כלל לוקח מאות שעות עד שיצרנים מהדור הקודם יוצרים עבודת יד ומייצרים יצירה מהממת ומיוחדת במינה. נדרש דיוק, ידע וניסיון במלאכה כדי ליצור יצירה שתחזיק מעמד דורות. עבודה רבה זו לא פשוט תמורת כמה דולרים (אלא אם כן למוכר אין מושג). זה המקום שבו נכנס מחקר. בדיקה צודקת ואימות המידע והתיאור על יצירה (למשל מחיר יהלום/אבן חן, מחיר חלקים דומים, משקל זהב, גודל אבנים וכו ') כדי לגלות שהערך הפנימי שלו חשוב במהותו. לדעת שזה אותנטיות. אם המחיר מאוד סוטה או משתנה מיצירות דומות אחרות, יש לחשוב על זה.

להסיק

אפשר למצוא ולרכוש תכשיטי עתיקות וינטאג 'כמעט בכל מקום; בין אם זה באינטרנט או בחנויות לבנים. רכישה חכמה היא תמיד הדבר החשוב ביותר בעת רכישת תכשיטים (וינטאג 'או לא). אבל אם אתם מחפשים לקנות עתיקות אותנטיות, הבדלת המציאות מהזיופים תוודא שאתם מקבלים את המחיר הנכון עבור הפריט הנכון. מחקר הוא המפתח.

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *