יהלומים ותכשיטים

בעוד שיהלומים רבים נמכרים רופפים, כמצרך יקר בבורסות יהלומים, דבר אינו עשוי להשתוות להם כאשר הוא משובץ בתכשיטים. אף טבעת אירוסין לא תהיה שווה את השם, אלא אם כן היא מכילה יהלום, אשר, במידה הנכונה, נחשבה בחברת פרסום מצליחה לאבני החן הנמשכות 'לנצח'. ואף זירקוניום מעוקב או כל אבנים אחרות הדומות ליהלום לא יוכלו להחליף אותו.

אז מה כל כך ייחודי באבן החן הזו? למרות שהוא ישן וקשה להפליא, מה שהופך אותו לייחודי הוא הברק שלו, כלומר איכותו של פיזור האור הלבן לכל צבעי הספקטרום. אף אבן יקרה אחרת לא יכלה לעשות זאת, והיהלום יכול בגלל הטוהר שלה ללא תחרות. אמנם נכון שיש הרבה יהלומים שאינם טהורים או שקופים במאת האחוזים, אך דבר שבא לידי ביטוי בצבע שלהם – כחול, צהוב, ירוק, אדום, חום, ורוד, סגול, כתום או אפילו שחור, זה נכון שאנשים ראו באבנים האמיתיות להיות חסרות צבע, או ליתר דיוק מכל הצבעים בו זמנית, הודות לאיכות הפלאית שלהן לפיזור האור. אחרי הכל, צבע, קראט ובהירות הם, מלבד החיתוך, המאפיינים המבדילים אותם זה מזה. ולעולם לא תראה תכשיטים מלכותיים ללא יהלומים לבנים.

אך בהתחשב בקצב הפקת היהלומים בימינו, כמעט מחציתם ממרכז ודרום אפריקה (26,000 ק"ג בשנה), כמובן, כל אחד יכול להרשות לעצמו לקבל תכשיט אחד לפחות עם יהלומים, מלבד האירוסין המסורתי. טבעת לנשים.

האופן שבו הם מפזרים את האור גורם להם להיראות הרבה יותר גדולים ממה שהם באמת; לכן, כמה חתיכים קטנים או חפתים יכולים למשוך את תשומת הלב של חדר שלם, במיוחד אם הוא מואר באופן מלאכותי חזק. זה הופך את תכשיטי היהלומים לבלתי יקרים ללבושם באירועים רשמיים, כגון בארוחות ערב רשמיות, באופרה או בתיאטרון, בנשפים או בכל מפגשים רשמיים אחרים. מצד שני, יהלומים פחות בולטים, כמו השחורים, היו מייצרים תכשיטים אלגנטיים וקלאסיים לחליפות עסקים, במיוחד אם משובצים בפלטינה או זהב לבן. ללא השתקפות האור המסנוורת, הם עשויים גם להרשות לעצמם להיות גדולים יותר. כמתאים לבגדים ארגוניים יכולים להיות יהלומים חומים, שייראו חוץ מזה יפים, אם היו משובצים בזהב צהוב.

אם יהלומים, באופן כללי, לא היו נראים מהממים לחלוטין, הם לא היו מוכרים תמורת 24 מיליון דולר חתיכה אחת, כמו היהלום הכחול שהיה בבעלות מלך ספרד, וגם לא היו מסתכמים במונחים של סיטונאי. תכשיטים, 28 מיליארד דולר בשנה (עוד בשנת 2002).

Related Posts

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *